Kupować kartki czy wysłać życzenia SMS i mieć "z głowy"?

Temat Bożego Narodzenia to piękny temat, ale niekiedy staje się trudny. Rodzinne święta, czasami pojawia się wymóg rodziny, by je razem spędzać. Jednak nie każdemu to odpowiada. Nie zawsze istnieje taka możliwość. Pojawia się więc pytanie jak to wszystko zorganizować, by zarówno samodzielnie czuć się w tym okresie dobrze jak i też mieć możliwość załatwienia sprawy tak, by rodzina również była zadowolona z tego jak święta były przygotowane.

Wśród tych elementów na pewno znajdzie się sposób składania życzeń. Czy decydować się na wysyłanie kartek, czy jednak iść po linii najmniejszego oporu i po prostu wysłać życzenia SMS-em?

Coraz więcej osób rezygnuje z wysyłania życzeń w postaci kartek, ponieważ tłumaczy się brakiem czasu. Jednak nie zawsze wydaje się, że to tłumaczenie do przyjęcia, w końcu bądź co bądź wysłanie kartki nie zajmuje aż tak wiele czasu. Pewnie każdy z nas przechodzi obok poczty i spokojnie mógłby kupić znaczek i znaleźć kilka chwil na wypełnienie kartki. Wiele osób po prostu stawia na wysyłanie życzeń przez SMS i wydaje się, że będzie to najwygodniejsza opcja w takiej sytuacji. Jednak przede wszystkim zanim ostatecznie podejmie się decyzje o tym jak wysłać życzenia trzeba się zastanowić jaka relacja łączy nas z tą osobą, do której życzenia będą wysyłane.

Jeśli relacja ma postać jednorazowych życzeń raz w roku to właściwie nie ma znaczenia jak te życzenia będą wysyłane, tak naprawdę nikt nie zwraca na to większej uwagi, tylko po prostu wysyła się życzenia i tyle. Natomiast jeśli chce się budować głębsze relacje to nie koniecznie wysyłanie życzeń SMS będzie dobrą decyzją. Możliwe, że w takiej sytuacji najlepiej będzie osobiście udać się do takiej osoby i złożyć życzenia albo też pomyśleć o tym, by zadzwonić, jeśli osobiście nie można się spotkać.

Życzenia przez sms

Dlaczego wysyłamy życzenia SMS?

Przede wszystkim to kwestia naszej wygody, z której coraz chętniej korzystamy. Wiele osób decyduje się obecnie na tego typu opcję, ponieważ o życzeniach przypominają sobie w ostatniej chwili, a co za tym idzie okazuje się, że już nie ma czasu na wysyłanie kartek, dlatego bierzemy telefon do reki i wysyłamy życzenia. Inna kwestia to również fakt, że bardzo często po prostu nie mamy nawet bezpośredniego kontaktu do osoby, której życzenia chcemy wysłać, ponieważ podawanie sobie adresu korespondencyjnego nie jest już codziennością.

Jak więc najlepiej wysłać życzenia?

Wydaje się, że to jak powinno się wysłać życzenia należy sobie zawsze dobrze przemyśleć i zastanowić się komu można wysłać życzenia SMS, a komu lepiej wysłać kartkę. Jeśli z kimś wiążą nas relacje bardziej oficjalne, chcemy komuś okazać szacunek to w takiej sytuacji lepiej będzie zdecydować się na kartkę i poświęcić nieco czasu na jej wysłanie. Natomiast, jeśli wysyłamy życzenia osobom w podobnym wieku to wtedy wydaje się, że wysłanie ich przez SMS nie będzie złą decyzja i taka forma doskonale się sprawdzi. Trzeba więc być elastycznym i dobrze przemyśleć sobie komu i w jaki sposób będziemy chcieli wysyłać życzenia by nie popełnić błędu.