Jak obchodzone są urodziny na całym świecie

Nie wszędzie na świecie urodziny to balony, świeczki i tort. W niektórych krajach urodziny są obchodzone w bardziej egotyczny sposób. Czasem nie obchodzi się ich wcale, aż do momentu kiedy dziecko nie wstąpi oficjalnie do wspólnoty. 

Urodziny w Ghanie 

Dzieci w Ghanie w dni swojego święta dostają specjalną potrawę, zwaną oto. Są to zgniecione bataty i jaja smażone na oleju palmowym. Podczas przyjęcia urodzinowego podawany jest ryż smażony z kawałkami rajskiego banana, potrawa ta zwana jest kelewele. 

W niektórych plemionach dziecko w dniu urodzin wstaje wcześnie rano i obmywa się wcześniej przygotowanymi liśćmi. Ma to pomóc w wewnętrznym oczyszczeniu duszy i organizmu. W tym dniu dziecko chodzi ubrane całe na biało. 

Urodziny w Nigerii 

Tutaj najważniejszymi urodzinami są pierwsze, piąte, dziesiąte i piętnaste. Na imprezę z ich okazji zaprasza się nawet stu gości. W tym specjalnym dniu podawana jest pieczona krowa lub koza z pomidorami, papryką, cebulą i maniokiem. 

Urodziny w Japonii 

Trzecie, piąte i siódme urodziny są najhuczniej obchodzone. Zwyczaj ten ma swoje korzenie w przeszłości. Dawniej wiele dzieci umierało właśnie przed skończeniem trzech, pięciu i siedmiu lat. 

Urodziny w Korei 

Tutaj hucznie obchodzi się, aż sto dni po narodzinach dziecka. Z tej okazji wyprawia się przyjęcie, na którym podawane są specjalne placki, które są symbolem szczęścia. Umieszczane są one w domu noworodka w czterech stronach świata. 

Urodziny w Wietnamie 

Tutaj prawie nie obchodzi się urodzin. Wszyscy świętują za to Nowy Rok, ponieważ to właśnie w tym dniu każdy staje się o rok starszy. W pierwszym Nowym Roku w życiu dziecka obdarowuje się je czerwonymi kopertami ze "szczęśliwymi pieniędzmi". 

Urodziny na Filipinach 

Jak przystało na naród bardzo religijny, każdy obywatel Filipin zaczyna swój dzień urodzin od modlitwy w świątyni. W tym dniu domy ozdabiane są kolorowymi światełkami, a na stołach królują kolorowe torty o wymyślnych kształtach.