Dzień ojca

Życzenia na dzień ojca są często traktowane po macoszemu, ale jest to poważny błąd. Panowie nie są tak łasi na prezenty i komplementy, ale sama pamięć i odrobina wysiłku, jaki wkłada się w świętowanie ich dnia, na pewno nie przejdą niezauważone. Warto jest zwłaszcza do drobnego prezentu dołożyć ciekawe życzenia, które zazwyczaj są potem znacznie bardziej cenione niż sam prezent.

Skąd wziąć takie życzenia? Można je oczywiście ułożyć samodzielnie, ale w większości przypadków zwykle lepiej jest skorzystać z odpowiedniej usługi internetowej.

Kiedy przypada dzień ojca?

Dzień ojca jest świętem, wokół którego nie ma aż takiego halo, jak to jest w przypadku dnia matki, więc łatwo o nim zapomnieć. Tym bardziej, że w różnych zakamarkach świata dzień ten obchodzi się w różnym terminie, a nasz dzień ojca 23 czerwca, jest na tle innych krajów datą wyjątkową.

Jak być pewnym, że tego dnia nie przegapimy. W dzisiejszych czasach raczej nam to nie grozi, ponieważ na pewno przypomni nam o tym Internet czy telewizja. Warto jednak być odpowiednio przygotowanym i wiedzieć o tej dacie z wyprzedzeniem. Dlatego najlepiej byłoby ustawić sobie przypomnienie w telefonie, co jest bardzo proste i nie wymaga specjalnego wysiłku, a do tego pozwoli nam znaleźć życzenia dla ojca zanim jeszcze deadline będzie się niepokojąco zbliżał.

Co więcej, bardzo ważne jest, by w tym dniu znaleźć przynajmniej trochę czasu dla ojca, a znalezienie go będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli uda nam się to wszystko zaplanować wcześniej. Pamiętajmy, że nawet kiepskie życzenia wypadną bardzo dobrze, jeśli przekaże się je osobiście i we właściwym terminie.

Życzenia na dzień ojca

Co jest najważniejsze w życzeniach?

Zdecydowanie najważniejsze jest to, by życzenia były unikalne w formie i treści. Powinny też być dobrze przemyślane. Nie można po prostu skorzystać z pierwszego lepszego szablonu, który przewinął się już przy innych okazjach sto razy. Zadaniem życzeń jest pokazanie, że ojciec jest dla nas bardzo ważną osobą i powinny pokazywać także, dlaczego jest tak ważną osobą. Dobrym pomysłem jest na pewno odwołanie się do wspólnie spędzonych chwil, ważnych momentów w życiu czy podkreślenie roli, jaką ojciec odegrał w naszym życiu czy rzeczy niecodziennych, jakie dla nas zrobił. Tych codziennych zresztą też. W ten sposób sprawimy, że poczuje się wyjątkowo i będzie doceniony.

Gotowe życzenia

Nie każdy z nas jest poetą, a do tego relacje z ojcami zazwyczaj są takie, że nie skłania nas to akurat do pisania wierszy. Dlatego warto jest poszukać inspiracji lub wręcz całych, gotowych rozwiązań na specjalnych stronach internetowych. Nie są to strony, na których można po prostu odbębnić obowiązek i znaleźć coś miarę odpowiedniego. Nie taka jest ich rola. Czytając wierszyki jeden po drugim należy wybierać z nich najbardziej trafne fragmenty i komponować z nich własne życzenia dla ojca lub jeszcze lepiej, po prostu podpatrywać, jak robiły to inne osoby, by potem samodzielnie stworzyć coś własnego. Takie wierszyki są śmieszne, czasami przewrotne, kiedy indziej głębokie… Ojcowie bardzo je cenią.