Zaproszenia ślubne. W stylu retro czy nowoczesne?

Zaproszenie na ślub oraz na wesele to dla pary młodej pierwsza wspólna wizytówka, która będzie wynikiem współpracy, niekiedy kompromisu. Warto zobaczyć jakie są obecnie rozwiązania na rynku miedzy innymi czy wybrać coś w nowoczesnym stylu czy może raczej styl vintage.

Ślub i wesele to hasła, która uruchamiają u nas rożne emocje, na pewno radość czy ekscytację, ale również organizatorzy mogą się denerwować czy ze wszystkim uda się zdążyć, czy wszystko będzie dobrze zorganizowane. Oczywiście na początek będzie trzeba wybrać miejsce oraz datę. Jeśli są potwierdzone to można przygotowywać zaproszenia.

TREND NOWOCZESNY

Jeśli chodzi o ponadczasowa formę to zawsze będzie to kolor biały, drukowane na grubym papierze kredowym, do tego złote albo srebrne akcenty, czcionka z eleganckim krojem. Pasuje do tego elegancka błyszcząca koperta. Minimalizm oraz sprawdzone rozwiązania to klucz do tego, by stworzyć udane klasyczne zaproszenia. Współczesne trendy ślubne na pewno staja się coraz bardziej odważne i oryginalne, jednak mimo tego tradycyjne, proste, utrzymane w bieli zaproszenia nadal są popularne. Szczególnie modne jest dodanie wstążeczki albo sznureczka do takich zaproszeń. Niektórzy decydują się na doklejenie kokardki. Klasyka pasować będzie do przyjęcia w każdej lokalizacji oraz w każdej aranżacji niezależnie czy będzie to sala weselna, pałac czy garden party.

Kartki ślubne

Współczesność, która czerpie z tradycji

Na czym więc polega nowoczesna forma zaproszeń? Na pewno będzie to forma złożenia, popularne stają się rulony, zaproszenia w tubie, która podobna będzie do dawnych królewskich obwieszeni przynoszonych przez posłańców. Pakowane w stylowe sztywne tuby albo pudełka, przewiązane wstążką albo sznurkiem na pewno będą wyglądać ciekawie. Czy jednak takie zaproszenia są nowoczesne? Przede wszystkim to zmiana trendów, jednak trudno tutaj mówić o nowoczesności. W takim nowoczesnym duchu utrzymana jest również stylistyka folkowa, ale to również powrót do dawnych trendów niż zupełna nowość.

TREND RETRO

Zaproszenia stylizowane na epokę to propozycja dla osób, które mają do siebie dystans i wiedza również, że osoby zaproszone docenią taką stylistykę. Wtedy można puścić wodzę fantazji i projektować swoje zaproszenia. Można takie zaproszenie oprzeć o własne zdjęcie, dodać dodatkowe fotografie. Można również pomyśleć o zastosowaniu takiej stylistyki, w ramach której będzie się stawiać na zdjęcia, które będą nawiązywać do konkretnej epoki. Dlatego ubrania jakie założy się do takiej fotografii będzie można odpowiednio stylizować.

Możliwości rzeczywiście są obecnie bardzo duże i na pewno każdy będzie mógł coś interesującego wybrać sięgając również po taka stylistykę, która osobiście mu odpowiada. Jeśli ktoś ceni sobie elementy wykonane ręcznie to bez wątpienia świetną propozycją będą zaproszenia wykonywane ręcznie. Tutaj obecnie szczególnie popularny jest trend związany ze stosowanie zaproszeń z ręcznie wykonaną koronka. Dlatego takie propozycje można również wprowadzić do swoich zaproszeń. Jeśli chce się nawiązać do stylu retro.

Więcej znajdziesz odwiedzając nasz Facebook