Warto wysyłać życzenia sms-em?

Wchodzisz na stronę internetową, ściągasz szablon wiadomości, kopiujesz do siebie i wysyłasz do znajomych. Sprawa prosta, jednak problem pojawia się, gdy połowa znajomych odpowiada używając tego samego schematu. Wtedy okazuje się, że od połowy znajomych otrzymuje się takie same życzenia. Czy więc wysyłanie życzeń przez sms ma sens?

Zasady dobrego wychowania nie odrzucają jednoznacznie takiej możliwości. Obecnie jest to wygodne i oczywiście szybkie rozwiązanie. Nie zawsze będzie się można dodzwonić do innej osoby, wtedy krótka wiadomość to dobra opcja, by złożyć życzenia innym osobom. Należy jednak wiedzieć komu wypada życzenia w takiej formie wysyłać a komu nie. Specjaliści dodatkowo ostrzegają, by nie wysyłać gotowych szablonów ściąganych z różnych stron internetowych. Z tego korzystają miliony użytkowników i bardzo możliwe, że do jednej osoby dotrze wiele podobnych życzeń. Dlatego jeśli chcemy wysłać życzenia to po prostu lepiej będzie wymyślić coś swojego. Jeśli zakładamy, że w życzeniach najważniejsze jest to co napiszemy to lepiej będzie po prostu samodzielnie takie życzenia napisać, nawet proste, ale nie kopiowane.

Jak odbierane są życzenia wysłane smsem?

Oczywiście więcej czasu oraz poświęcenia będzie wymagało wysłanie kartki z życzeniami. Dlatego takie rozwiązanie jest odbierane lepiej. Wysłanie kartki to znak, że ktoś wcześniej pomyślał, kupił kartkę, pamiętał by ją wcześniej wysłać. Życzenia wysyłane smsem nie będą wymagać poświęcenia., wystarczy tylko kilka chwil i wiadomość jest u innej osoby. Dlatego jeśli dodatkowo wyśle się życzenia ściągane z Internetu to osoba, która je otrzyma może czuć się niedoceniona.

Życzenia wysłane smsem

Jednak ryzyko, że kartka nie dotrze na czas powoduje, że coraz mniej osób decyduje się na jej wysłanie. Ostatnio popularne stają się wiadomości mailowe, które są dłuższe niż smsy, będą więc bogatsze w treść. Dobrze będzie także po prostu dzwonić do osoby, której będzie chciało się złożyć życzenia, wtedy poczuje się ona dużo przyjemniej niż w momencie, gdy otrzyma sms-a, który może się w gąszczu pozostałych zagubić. Dodatkowo rozmowa telefoniczna będzie bardzo oficjalna niż wysyłanie wiadomości tekstowej czy mailowej.

Komu wypada wysłać smsa z życzeniami, a komu nie?

Osobie, którą darzymy szacunkiem a nie łączą nas bliskie więzi nie powinno się wysyłać smsa z życzeniami. Tutaj najlepszą formą będzie po prostu wysłanie kartki świątecznej. W ten sposób życzenia można wysłać znajomym, ciociom czy wujkom. Dla osób w naszym wieku sms jest dobrą formą kontaktu, będzie można jednocześnie jednym tekstem obdzielić kilka osób, którym wyśle się życzenia. Większość z nas taką formę akceptuje i na pewno chętnie odpisze nam życzenia zwrotne. Natomiast do osób bliskich, rodziny nie powinno się wysyłać smsów czy maili, ani kartek świątecznych. Najlepiej dzwonić i złożyć życzenia osobiście. To sprawdzi się najlepiej, ponieważ będzie to naturalna forma kontaktu. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość to bliskich można także odwiedzić i życzenia wtedy złoży się osobiście.