Chcesz szybko zrobić świąteczną kartkę z życzeniami? Mamy na to sposób!

Pixlr Express przygotował dla nas bezpłatne narzędzia do przygotowywania kartki z życzeniami na święta. Zobaczymy jak można ją błyskawicznie zrobić i wysłać do znajomych. Jeśli chcemy otrzymać wyjątkową kartkę świąteczną, ale nie mamy zbyt wiele czasu to warto będzie z takiej aplikacji darmowej skorzystać.

Znajdziemy tam między innymi narzędzie do edycji zdjęć jak i też wiele ciekawych filtrów czy nakładek, które będą imitować różne efekty i sprawią, że wszystko będzie prezentować się świetnie. Teraz pojawiły się właśnie kartki związane z okresem świątecznym, budzące coraz większe zainteresowanie. Jest możliwość, by ładne zdjęcie sprawnie przerobić sobie właśnie w kartkę świąteczną. Pokażemy wam jak to będzie można zrobić w kilku krokach, by sprawnie ją wysłać.

Krok 1

Na początek trzeba wejść na stronę pixlr.com. Następnie w przycisk Launch Web APP, aby uruchomić tą aplikację na komputerze.

Krok 2

Pojawia się okno, w którym klikamy Browse, aby wybrać z dysku komputera obrazek jaki ma być podstawą świątecznej pocztówki. Można również kliniką Open URL i następnie pobrać bezpośrednio zdjęcie z internetu. Ostatecznie jeśli mamy do komputera podłączoną kamerką to będzie można także zrobić sobie na bieżąco zdjęcie i je wykorzystać aby stworzyć miłe, indywidualne tło takiej świątecznej kartki. Aby uzyskać taki świąteczny efekt można np. założyć sobie czapkę Mikołaja.

Krok 3

Trzeba wpisać życzenia świąteczne. W tym celu wybieramy narzędzie Type i następnie dopasowujemy do swoich upodobań jeden z krojów pisma. Po kliknięciu na wybrany krój otworzą się różne opcje i będzie można określić rodzaj fontu, wyrównanie tekstu, kolor czy przejrzystość liter. Życzenia wpisujemy w pole z uwagą Type your tex here. Pamiętać trzeba jednak, by życzenia wpisywać bez polskich znaków, ponieważ aplikacja z nimi nie współpracuje.

Projektowanie kartek świątecznych

Możemy się jednak wspomagać tym, że stworzymy osobno przecinek albo kropkę i dodamy je w to miejsce, gdzie brakować będzie właśnie ogonka albo kropki nad literką. Przeciągając za okrągły punkt na ramce dookoła tekstu będzie można regulować odpowiednio rozmiar. Klimaty na Apply wtedy jak będziemy zadowoleni z efektu, ponieważ już korygować nie będzie można pozostanie tylko cofanie.

Krok 4

Aby dodać do tworzonej kartki wzory czy efekty klikać możemy na różowy przycisk Holidaze. Jeśli wybierze się narzędzie Ice baby będzie można dodać do projektu śniegowy szlaczek. Aby wzbogacić pocztówkę o inne elementy będzie można klikać na Snowkiss.

Krok 5

Dodajemy do przygotowywanej kartki również zimowe efekty. Klikamy na Frostlicious i wybieramy jedną z nakładek. Po zatwierdzeniu Appluy będzie można dodawać również kolejne efekty.

Krok 6

Aby zapisać kartkę klikamy Save. Pojawia się okno za pomocą którego będzie można od razu wysyłać kartkę na konto w serwisie Facebook albo Twitter. Aby zapisać projekt na dysku klikamy na Skip i w nowym oknie nazywamy plik, określamy jakość obrazu. Po tym będziemy mogli zapisać kartkę na dysku i wysłać ja np. przez email, w wygodny dla siebie sposób.